fbpx
Anne Baba ve Çocuk

İçindeki Çocuğun Yaralarını Mucizelere Dönüştürmeye Hazır mısın?

Anne veya babanızdan yeterli ilgiyi desteği alamadıysanız sürekli eleştirilerek veya suçlanarak büyüdüyseniz kendi aklınıza kendi kararlarınıza kendi fikirlerinize güvenemezsiniz. Değersizlik duygusu taşıyan veya alkolik bir ebeveyniniz varsa, terk edilme travması geçirdiyseniz, çocuklukta duygusal ihmal yaşadıysanız, cinsel istismara veya başka herhangi bir duygusal veya fiziksel istismara maruz kaldıysanız, içinizdeki çocuk zamanla kendisini kopuk donuk bu dünyaya ait değilmiş gibi hissedip kendisini kapatabilir. Bu da ilişkilerinizde güven, bağlanma , terk edilme , terk etme, empati kuramama sorunlarına neden olabilir.

İlişki sorunlarını iyileştirmek, neden ilişki sorunu yaşadığınızı en başta anlamakla başlar. Değersizlik duygusu taşıyan veya narsis bir ebeveynin çocuğu iseniz hep kendinizi terk edilmiş hissedebilirsiniz. Bu uydurma veya abartı değil! Gerçekten duygusal, psikolojik ve ruhsal olarak terk edilmiş hissedersiniz. Narsis veya aşırı derecede değersizlik duygusunda olan ebeveynler kendi kusurlarını çocuklarına yansıtarak büyük psikolojik istismara neden oluyor.

Bugün sağlıklı sınırları olan bir yetişkin olabilmek için, çocuk olarak güvende hissetmeniz gerekirdi. Çoğu kişi asla güvende hissetmedi . Birçok kişi sürekli panik halinde yaşadı. Neden? Neden çünkü ? Evdeki kişiler sürekli değişken olduğu ve davranışları tahmin edilemez olduğu için sürekli panik halinde yaşadı. Tahmin edilemezlik her an kim ne yapacak ortalık ne zaman karışacak kaygısı acayip gerginlik ve stres yaratır.

Darbeler günlük hayatın parçası olur. Her ne yaşamış olursanız olun geçmişi bırakıp şimdi:

HER ŞEYE YENİDEN BAŞLAMAYA HAZIR MISINIZ?

Unutmayın sevinci kucaklamak için acı çekmek , bilge olmak için hata yapmak ve sahip olduklarına şükretmek için kaybetmek gerekebilir. Fırtına ne kadar acı verici, yorucu , kafa karıştırıcı veya utanç verici olsa da hepsi kazanmanız için. Eğer öğrendiyseniz, büyüdüyseniz ve üstesinden geldiyseniz dersinizi almışsınız demektir.

Yaşadığınız her şey öğretmendi. Burada olup bu yazıyı okuduğunuza göre mucizelere hazırsınız demektir. Hadi o zaman rahat bir yere kendini aynada görecek şekilde otur. Dilersen eline bir aynada alabilirsin. Ve ağzınızdan 20 tane hızlı hızlı nefes alıp verin başınız dönebilir bu normal devam edin. Tüylerinizin diken diken olduğunu ve rezonansa girdiğinizi hissedin. Moleküleriniz yeniden kristalleşiyor frekansınız yükseliyor bunu hissedin. Ve şimdi şu cümleleri aynada gözünüze bakarak tekrar edin” Kendi içimde öğrenmem ve kabul etmem gereken en zor ama hayat değiştiren derslerimi kabul ediyor onaylıyor ve onları şimdi fırsatlara dönüştürmeyi seçiyorum.

Hayatımı kontrolden çıkaran şeyleri kontrol etme ihtiyacımı bırakıyorum. Her şeye ve herkese evet dediğim için kendimi affediyorum her zaman kendime hayır dediğim için de kendimi affediyorum. Başkalarını yüceleştirip kendimi değersizleştirdiğim için affediyorum. Hayatıma soktuğum sorunların ilahi sistemden bana gelen mesajları yeterince duymamamdan onun uyarılarını dinlememekten kaynaklandığı için kendimi affediyorum. Ve hayatımdaki herkesi kendim için affediyorum ama en çok da, şimdi bildiğim şeyleri bilmediğim için kendimi affedip mucizeler yaşamayı seçiyorum .

Ben kendimi çok seviyorum “ kendine iyileşmek için vakit ayırdığın için bu gönderinin altına teşekkür ederim yaz ve kendini takdir ettiğini onayla

 

Kitaplarıma göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederim hepsine ulaşabileceğiniz bir link soruyorsunuz bu linki tıklayarak ulaşabilirsiniz okuma sırası ise ben kazanmadan bitmez, hayat cesurlara torpil geçer, yaşam terapisi ve duygusal zeka.

https://www.dr.com.tr/Yazar/bircan-yildirim/s=282478

Bircan Yıldırım

Bircan Yıldırım çok satan kitaplarım 'BEN KAZANMADAN BİTMEZ, HAYAT CESURLARA TORPİL GEÇER, YAŞAM TERAPİSİ VE DUYGUSAL ZEKA ' okurları tarafından da çok sevilen bestseller kitaplarıdır.

İlgili Makaleler

159 Yorum

  1. Kendime teşekkür ederim ve kendimi takdir ediyorum.

  2. Teşekkür ediyorum kendimi takdir ediyorum ve bunu onaylıyorum 🤲🤲🤲

  3. KEŞKE BU KADAR BASİT OLSA.. BU İNSANLAR HER DAİM HAYATINDA İSE VE SENİN MOTİVASYONUNDAN RAHATSIZ OLUYORSA NE KADAR SÜRE İLE YAPACAKSIN BU MEDİTASYONU????

  4. Kendimi seviyorum kendimle gurur duyuyorum teşekkür ederim 🙏

  5. Kendime teşekkür ediyorum 👰👰👰 ve kendimi takdir ederek mucizeler yaşamayı niyet ediyorum 🙏🙏🙏

  6. Evet,kendimi seviyorum ve takdir ediyorum,kabul ediyorum onaylıyorum 🌀🌀🌀🍀🍀🍀🤲🏻🤲🏻🤲🏻☁️☁️☁️

  7. Teşekkür ederim🤲🤲🤲🧲🧲🧲💰💰💰💵💵💵🗝🗝🗝💴💴💴☘️☘️☘️🍀🍀🍀🔑🔑🔑💍💍💍🌈🌈🌈

  8. Teşekkür ediyorum ve kendimi takdir ediyorum ♥️🥰

  9. Teşekkür ederim kendimi onaylıyorum ve olduğum gibi seviyorum kabul ediyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: