İçinizdeki Çocuğu İyileştirme Tekniği

  1. Bu çalışmada meditasyon müziği ve tütsü kullanarak çalışmanın etkisini artırabilirsiniz.
  2. Rahat ve sessiz bir yere uzanın, gözlerinizi kapatın. Odada ışık varsa mümkünse perdeleri kapatın.
  3. Burnunuzdan 4 saniyede alacağınız nefesi yine burnunuzdan 8 saniyede vermelisiniz. İyice gevşediğinizi ve rahatladığınızı tüm hücrelerinize kadar hissedin. Bu çalışmayı yaklaşık olarak 5 dakika uygulayınız.
  4. Şimdi ağzınızı bir ceviz büyüklüğünde açarak çalışmaya devam edin. Ağzınızdan ve burnunuzdan birlikte alacağınız nefesleri yine ağzınızdan ve burnunuzdan birlikte vermelisiniz. Nefesinizi göğsünüzden alıp verebileceğiniz şekilde bedeninizi ve zihninizi hazırlayın.  Nefes boşlukları bırakılmadan döngüsel nefes olarak alıp vereceksiniz. (Al ver, al ver, al ver.) Arka arkaya yavaş ve derin nefesler şeklinde olacak. Saniyede bir solunum yapacak şekilde toplam 80 nefes alıp vermelisiniz.
  5. Şimdi bir şelalenin altında olduğunuzu imgeleyin.
  6. Anne karnınızdaki “sen”in şimdiki senin kucağında olduğunu imgele.

Çalışma boyunca kalplerinizden birbirinize akan sonsuzluk işareti ile fıstık yeşili enerjiyi hisset. Onun gözlerine bak ve ona şunları söyle: “Geçmiş yaşamlarımdan, atalarımdan, genetik faktörlerimden, anne karnımdan getirmisş olabileceğim görmek istemediğin, duymak istemediğin, hissetmek istemediğin ancak deneyimlemiş olduğun tüm olumsuz yaşam deneyimlerimi kabul ediyorum ve onları serbest bırakıyorum. Şelalenin dupduru ve sert sularının altına “sen”i tut ve tüm olumsuz deneyimleri akıp gidesiye kadar yıka. Bir soğanın katmanlarının soyulduğu gibi seni üzen tüm yaşam deneyimlerinin soyulup soyulup akıntıya karışıp gittiğini hisset. İyice tüm korkularından ve seni üzen olaylardan arındığını hissedinceye kadar şelalede yıka. Bembeyaz saf bir ışık parçası haline gelince derin bir nefesle içine çek ve kalp çakrana yerleştir. Ona şunları söyle: “Yaşadığım her şeye ve hayatımda yer alan herkese bana öğretmenlik yaptığı için teşekkür ediyorum ve onları sevgiyle affediyorum.

Bugün yepyeni bir doğum gerçekleşiyor ve ben yeniden doğuyorum.” Ona sıkı sıkı sarıldığını imgeleyerek şunları söylemeye devam et: “Senden sadece bir tane var. Sen çok değerlisin. İyi ki varsın. Varlığın coşku sebebidir. Seni seviyorum, senden özür diliyorum, lütfen beni affet, teşekkür ederim.” 0-5 yaş arasındaki “sen” için aynı çalışmaları şelalenin altında yapıp onu da tertemiz bir sen olarak kalp çakrana yerleştirmelisin.

Bu yaş aralığı bizim için en önemli aşamadır. Çünkü bilinçaltı inançlarımız bu yaş aralığında ıslak bir beton gibi dışarıdan aldığı tüm verileri kaydeder. Daha sonra sırası ile ilkokul, ortaokul, üniversite ve üniversite sonrası tüm yaşamınızı kapsayacak şekilde aşama aşama çalışmayı sürdürmelisiniz. Bu çalışmayı bitirdiğinizde içinizde katman katman yeniden doğmuş, tüm geçmişinizi ve kendinizi iyileştirmiş olarak hissedeceksiniz. En son da kendinizi şimdiki yaşamınızla şelalenin altında iyice yıkayın. Tüm korkularınızdan özgürleşmiş sizi üzen yaşam deneyimlerinden dersini alıp yepyeni bir sen olarak kendinizi hazır hissettiğinizde gözlerinizi açın ve şimdiye gelin. Merhaba hoşgeldin… Kendini olduğun gibi kabul etmeye başladığın anda sonsuz kaynaktan sana akan bolluk ve bereketi deneyimlemeye hazır mısın? Kendini kabul etmeye başladığın anda aşkta, sevgide, ilişkilerde, parada, kariyerde, başarıda, sağlıktaki tüm blokajların tek tek açılacak ve özgürleşeceksin. İçindeki Çocuğu öyle bir iyileşirdin ki Remzi çocuğun kahkahalarını duyuyorum. Ne güzel kahkahalar atıyor öyle. Ya değil mi? Haklısın 5 yıldır böyle içten kahkahalar atamamakta. Çünkü artık iyileştin. Tabii ki artık isteyince hep atabileceksiniz kahkahaları.

+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.