Mutlu Olmayı Seçiyorum

Mutlu olmak için öncelikle; mutlu olmayı seçmeli ve buna niyet etmelisiniz. Daha sonra içimizdeki sesler korosun- dan “bay(an) mutluluk”a yönetimi devretmeliyiz.

– Mutluluğun bir alışkanlık olduğunu hatırlayın. Mutlu ol- mayı sık sık düşünerek ve hayal ederek alışkanlık haline ge- tirmelisiniz. Nöronlarınızın mutluluk için yeni yollar oluştur- masına izin verin. Zihninizi “bay(an) mutluluk” yönetsin ve nöronlarınız mutluluktan tavan yapsın.

– Gün içerisinde sahip olduğunuz şeylere şükredin. Eşinizin, işinizin, çocuklarınızın, ailenizin varlığı için minnet duyun.

– Mutlu olmayı tüm hücrelerinize kadar arzulayın.

– Hayat düşüncelerinizden oluşur. Endişe, korku, öfke, başa- rısızlık düşüncelerine yoğunlaşırsanız mutlu olamazsınız. Böyle durumlarda hemen düşüncelerinizi sizi mutlu eden durumlara yönlendirin. Beden ile zihin bir bütündür. Vücudunuzu dik bir duruma getirmeniz, yüzünüze hemen bir gülücük kondurmanız sizi olumsuz düşüncelerden kurtaracaktır.

– Birçok şeye para ile sahip alabilirsiniz. Ancak mutluluğu alamazsınız. Mutluluk sizin düşüncelerinizdedir. Onları değiş- tirmeden mutlu olmanız da imkânsızdır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.