Nefesin Sihirli Gücü

Problemler kaçınılmazdır. Bazıları o kadar basit ve açıktır ki çok fazla düşünmeden ya da plan yapmadan kolayca çözülebilir. Bazı problemler ise gerçekten çok karmaşık ve doğrudan ya da kolayca çözülemeyecek kadar karmaşık olabilir. Oysa ki çözümü olmayan bir problem yoktur. Maalesef bizlere okullarda çok şey öğretilmekte ancak yaşamda karşılaştığımız bir problemi nasıl çözebileceğimiz öğretilmemektedir. Acı çekmeye ısrar ederiz ama problemi çözmeye çalışmalıyız.

Yaşamda her zaman bir takım sorunlarla karşılaşacağız. Bu yaşadığımız sorunlara nasıl yaklaştığımız çok önemlidir. Yaşamın kendisini bir sorun olarak görürsek sıkıntı ve kaoslarla boğuşup dururuz. Yaşam bu şekilde akıp gider. Karşınıza çıkan bir takım istemediğiniz hoşunuza gitmeyen durumlarla karşılaştığınızda engel olarak görürseniz, bu önünüzdeki engel ortadan kalksa da istemediğiniz yeni bir durumla karşılaştığınızda yine o sizi mutsuz edecektir.

Çözümleyip takılmadan yolunuza devam etmeye çalışırsanız engel değil basamak olacaktır, ve enerjiniz düşmeyecektir. Hayatta iyi kötü, güzel çirkin, doğru gibi kavramlar yoktur. Kelimelere bizler bu anlamları yüklüyoruz. Lütfen sorun yada engel olarak yaklaşmayın karşınıza çıkan problemlere. Bunlar sizleri geliştirip bir tık yükseltecek önemli olaylardır. Yaşamda her şey enerji olduğuna göre ve düşünce enerjisi de en güçlü enerji olduğuna göre biran önce farkındalığınızı artırıp ne düşündüğünüzü kontrol etmelisiniz. Size zarar veren hiçbir katkısı olmayan çöp yığını düşüncelerden uzaklaşmalısınız. Herhangi bir problemle karşılaştığınızda etkili bir yöntem olan nefes tekniklerinden yaralanabilirsiniz. Yaşam nefes demektir. Kendinizi sıkıntılı, gergin, öfkeli ve umutsuz yakaladığınız anda bilinçli alacağınız bir nefes sizin rahatlamanızı ve yeni seçimler yapmanızı sağlayacaktır. Bazen yaşama karşı kendimizi o kadar sıkışmış hissederiz boğuluruz ki böyle anlarda için de bulunduğumuz duyguyu değiştirmek pek de kolay değildir.

Düşünsenize bir haksızlığa uğruyorsunuz kalabalık bir toplantıdasınız öfkelendiniz. Bu durumda soğuk kanlı olabilmek ve duygularımızı kontrol edebilmek birçoğumuz için pek de kolay değildir.Sakin kalabilmek pişman olacağınız oyunlara girmemek için nefesinizi kontrol ederek duygunuzu kontrol edebilirsiniz. Nefes tekniklerini düzenli uyguladığınızda çalışmayan hormonlarınızın çalıştığını göreceksiniz.

Öfke ve korku gerilim anlarında böbrek üstü hormonlar olan kortizon sizi ve vücudunuzu ele geçirmiş durumdadır. Bu var olan stres hormonlarını ancak nefes teknikleri ile anında değiştirip vücudunuzun mutluluk hormonları olan adrenalin seretonin gibi hormonlara bırakmasını sağlayabilirsiniz. Size burada duygu kontrolü için etkili ve sihirli bir nefes öneriyorum. Burnunuzdan bir gülü koklar gibi yavaş ve uzun nefes alın ve ağzınızdan bir mumu üfler gibi dudaklarınızı bükerek yavaşça verin. Bunu üç kez arka arkaya yaptığınızda nefesinizin gücüne ve mucizevi sonuçlarına inanamayacaksınız.

Menepoz, hamilelik,adet dönemleri ve sancıları, loğusalık gibi özel durumlar birçok kadın için stres kaynağıdır, oysaki nefesinizi kontrol ederek bu doğal süreçlerinin hepsini sevgiyle kabule geçebilirsiniz. Unutmayın korktuğunuz ve kaçtığınız her şeyi daha da büyütürsünüz. Yaşamdaki bir acınızdan, korkunuzdan ve duygularınızdan kaçarak özgürleşemezsiniz. Önce yüzleşmeli, kabul etmeli ,sonrada serbest bırakıp olana izin vermelisiniz. Bana gelen danışanlarımın en çok zorlandıkları ve bana soru olarak yönelttikleri şu soru oluyor genelde: Ben nerde hata yaptığımın farkında da olsam, ”davranışımı değiştiremiyorum, değişemiyorum” !

İşte bu noktada Nefes Terapisi olan bilinçaltı çalışması inanılmaz açılımlar yaratıp kişinin değişmesine yardımcı oluyor. Çünkü bu çalışmalarda anne karnına kadar ulaşıp adım adım geçmişiyle kişiyi yüzleştiriyorum, affetmesi gereken kişileri danışanım izin verdiğince affediyor ve içindeki yaralı çocuğu şifalandırıyor. Bana gelen her danışan yanında bir çocukla geliyor. Nasıl bir çocukla geliyor biliyor musunuz? İyileşmeye ihtiyacı olan yaralı bir çocukla !!! Hemen hemen hepimizin içinde bir yaralı çocuk var ve biz bu yaralı çocuğa sarılıp, onu olduğu gibi kabul edip, şifalandırmadan iyileşemiyoruz. İçinizdeki çocukla barışıp elele yürüdüğünüz umut ve sevgi dolu günler diliyorum. Sevgiyle

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.