Nefesinizle Duygularınızı Kontrol Edebilirsiniz!

Nefesinizle Duygularınızı Kontrol Edebilirsiniz!

Duygular mı seni yönetiyor, sen mi duyguları yönetiyorsun? Doğal yapımız olumlu duyguya göre programlanmıştır. Olumsuz duygular ise ona yüklediğimiz anlam sonucudur. Duygular, düşüncelere karşı vücudumuzun verdiği tepkilerdir.

Nefesimiz ne kadar kontrol altında? Buna dikkat edin! O ne kadar kontrolümüzdeyse hayatımız da o kadar kontrolümüzdedir…

Duygu ve düşüncelerinizi nefesle kontrol edebilirsiniz. Nefesini gözlemleyenler çok iyi bilirler ki bütün duygular nefesi kullanır. Her bir duygu bir nefes ritmine ve nefes modeline sahiptir. Nefes alıp verişini değiştirebilirseniz birçok duygunuzu da değiştirebilirsiniz. Eğer nefes alıp verişinizi dikkatlice gözlemlerseniz kendini koruma programınızın bir parçası olan kızgınlık ve öfkenin belli bir nefes ritmi ile birlikte hareket ettiğini görebilirsiniz.

Âşık olduğunuzda veya kıskanç olduğunuzda nefes ritminiz değişir. Bütün bedeninizi etkiler. Aynı şekilde mutlu olduğunuzda, sevinçli olduğunuzda, neşeli olduğunuzda, heyecanlı olduğunuzda nefesinizin ritminin değiştiğini hissedebilirsiniz. Duygu bire bir zihinle bağlantılıdır. Panik ve kaygı anlarınızdaki nefes alıp verişinizi hatırlayabiliyor musunuz? Ya korku anlarındaki? Sen çok iyi hatırlıyorsun, gülümsemenden belli. Merak etme sen kitabı okumaya devam et.

Korkulardan özgürleşmeye dair harika bilgiler paylaştım sizlerle. Duygular enerji merkezlerinin yoğun olduğu bölgelerdedir. Diyafram, nefes ve duygu tamamen birbiriyle bağlantılıdır. İnsan mükemmel bir donanıma sahiptir. Tepkisiz kaldığımız hemen hemen hiçbir olay yoktur. İnsan tepkisini ortaya koyarken duygularını kullanır. O an hangi duygu yoğunluğunu yaşıyorsa olaylar karşısında gösterilen davranışlar da o yönde gelişir.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.