Yeşil Bulutlar Sarı Denizde Yüzüyor, Anne!!!

Yeşil Bulutlar Sarı Denizde Yüzüyor, Anneee!!

Küçük Sinem rüyasında yeşil bulutların denizde yüzdüğünü görür. Sabah uyandığında annesine büyük bir heyecan ve korkuyla rüyasını anlatmaya başlar:

  • Anne çok korktum yemyeşil bulutlar sapsarı …bir denizde yüzüyordu! Çok değişikti anne! Ben kıyıda taşlarla oynuyordum. Sonra o denizden kocaman bir sarı dalga geldi ve beni de denizin içerisine aldı. Keşke sende yanımda olsaydın, ben çok korktum. Biliyor musun? sanki kocaman ağızları da vardı. Anne, ise işe ve güne geç kalmanın telaşı içerisinde :

Saçmalama kızım hadi kahvaltını yap okula geç kalacaksın. Hem ne yeşil bir bulut ne de sarı bir deniz olamaz, der ve odadan çıkar!!!

  • Küçük Sinem okula zamanında yetişmişti, evet. Ancak,okuldaki derslerini yeterince dinleyememesinin yanı sıra anlaşılamama ve korku duygusu daha da büyümüştü ,içerisinde. Gün içerisinde kimbilir kaçkez çocuklarınızı dinlemeden onları kendinizden uzaklaştırıyorsunuz?

Bırakın işleriniz yarım kalsın, eksik olsun, hiçbirşey kaybetmezsiniz. Ama çocuklarınız gözlerinizin önünde siz onların gözlerine bakmadan, umutlarını, korkularını, heyecanlarını paylaşmadan büyümesinler. Çocuklarınızın arkadaş olarak anne babaya da ihtiyacı yok. Güvenip danışabileceği, model alacağı ebeviyenlere ihtiyaçları var. Onların sadece çok paralara, lüks evlere, arabalara özel okullara da ihtiyacı yok. Siz onlara herşeyi hazır olarak sunup, rahat ve sorumluluk vermeden büyütürseniz, onların amaçları, hedefleri, hayalleri, yaşam deneyimleri neler olacak? Hayatı nasıl öğrenecekler? Ders kitaplarından da yaşam öğrenilemiyor, ne yazık ki. Öncelikle, sıcacık yüreklerinize güven dolu ”ben her zaman yanındayım” diyen, gözlerinize ihtiyaçları var. Mutluluk, dengede kalmaktır; Sevgiyle

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.